WYJAZD DO TEATRU KAMERALNEGO

6 listopada 2013r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Rososzy i Owni uczestniczyli w spektaklu pt: „Przygody Tomka Sawyera”, wystawianym w Teatrze Kameralnym w Lublinie. Reżyserem przedstawienia był Jan Wojciech Krzyszczak- Dyrektor Teatru.

Ciekawa scenografia dotyczyła miejsc, w których przebywał Tomek: w szkole, na cmentarzu, w sądzie, na wyspie oraz w swoim domu.

Uczniowie z wielką uwagą przyglądali się losom chłopca, który marzył, aby być piratem i rozbójnikiem…Przedstawienie trwało dwie godziny.

Dla naszych uczniów była to okazja do edukacji teatralnej oraz spotkania z aktorami. Udział w tym spektaklu był ciekawym przeżyciem, szczególnie w czasach małej popularności wysokiej kultury wśród młodego pokolenia. Mamy nadzieję, że przełoży się to na większe zainteresowanie uczestników sztuką teatralną.