WIZYTA  PRZEDSZKOLAKÓW  W  STRAŻY  POŻARNEJ

Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Dziecko przedszkolne powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele 25 marca 2014r. wybraliśmy się z wizytą do Straży Pożarnej w Rykach.

Dzieci miały okazję poznać sprzęt, pomieszczenia oraz pracę i umiejętności strażaków. Nie zabrakło również pokazu gaszenia pianą gaśniczą podnoszenia drabiny strażackiej oraz prezentacji akcji ratowniczej. Obejrzeliśmy również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Dzieciaki dowiedziały się  jakimi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków a jakimi gaszą pożary oraz zapoznały się z wyposażeniem pojazdów i niezbędnymi do pracy urządzeniami.

Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w straży.

Dziękujemy za współpracę ryckim strażakom, którzy zawsze bardzo chętnie przyjmują nas w swojej placówce.