SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

Odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie  z panem policjantem i psem policyjnym. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji różnych zagrożeń. Pan policjant omawiał również z dziećmi zasady obchodzenia się  z obcym, nierzadko agresywnym psem oraz opowiadał jakie zadania ma do spełnienia policyjny pies na służbie. Przedszkolaki przećwiczyły również postawę jaką powinni przyjąć podczas spotkania z takim zwierzakiem.  Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżenia mi i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.

Serdecznie dziękujemy policjantowi i psiakowi, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola.