Obóz językowy „EuroWeek – Szkoła Liderów” w Długopolu Dolnym

W dniach od 1 do 5 października sześcioro uczniów z naszej szkoły, tj. Wiktor Kalbarczyk (kl. VI), Kamil Piwoński (kl. VI), Martyna Jakubaszek (kl. V), Nikola Moniszka (kl. V), Szymon Sowa (kl. V), Julia Warowna (kl. V), uczestniczyło w obozie językowym „EuroWeek Szkoła Liderów”, przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży.

Uczniowie dzięki tym zajęciom mogli aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia rozwijały bardzo cenione w chwili obecnej umiejętności: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Prowadzone były przez wolontariuszy z różnych stron świata, w formie prezentacji multimedialnych, interaktywnych warsztatów i praktycznych ćwiczeń. Dzięki nim każdy uczestnik miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim, gdyż wszystkie zajęcia prowadzone były w tym języku. Ponadto uczniowie poznali kulturę, historię, geografię, muzykę i tańce narodowe innych krajów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.