21 marzec 2014 - Pierwszy Dzień Wiosny w Rososzy

W naszej szkole tradycyjnie obchodzony jest  Pierwszy Dzień Wiosny. Najmłodsi uczniowie bardzo niecierpliwie czekali na ten moment. ,,Zerówka” przygotowała piękne transparenty, czyli wiosenne kwiaty. Natomiast ,,grupa przedszkolna” kolorowe chorągiewki na cześć Wiosny. Panie przedszkolanki zrobiły piękną Marzannę. Tak przygotowani uczniowie wyruszyli na szkolne boisko, by tam rozstać się z Zimą. Będąc na miejscu wszyscy pożegnali Zimę słowami wiersza ,,Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, pięknie cię żegnamy bo Wiosnę witamy”. Aby dopełnić wiosennej tradycji Marzanna została spalona. Radości z tego wydarzenia było co niemiara. Nawet będąc już w salach lekcyjnych dzieci emocjonowały się,  tym co wydarzyło się poza szkołą. Wiosna w Rososzy zagościła na dobre, dzięki czemu każdy uczeń miał dobry humor.